Archiwum miesiąca marzec 2013

Występ Dziecięcej Orkiestry Dętej w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej

sobota, 30 marzec 2013

Dnia 26.03.2013 uczniowie z Dziecięcej Orkiestry Dętej naszej szkoły zostali zaproszeni, przez Pana Jana Łopatę – Posła na Sejm RP, do występu w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Członkowie orkiestry pod kierunkiem dyrygenta – pana Antona Szaszkowa, a także w towarzystwie nauczycieli – opiekunów i rodziców odbyli tego dnia jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Występ naszych uczniów w gmachu Sejmu odbył się o godzinie 11. Po koncercie Pan Poseł zaprosił wszystkich artystów na Wielkanocne Śniadanie. Uczniowie mieli zatem okazję spróbować tradycyjnych polskich potraw wielkanocnych, pochodzących z różnych regionów naszego kraju. Po smacznym posiłku rozpoczęło się zwiedzanie budynku Sejmu. Członkowie orkiestry zobaczyli między innymi: Salę Główną Obrad Sejmu RP, Sejmową kaplicę, tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, siedzibę Marszałka Senatu RP, kancelarię Senatu RP, a także tablicę upamiętniającą wizytę papieża Jana Pawła II w Sejmie w 1990 roku.

Na koniec wizyty zrobiono pamiątkowe zdjęcia, uczniowie – artyści podziękowali za zaproszenie i gościnę, pożegnali Pana Posła i powrócili do swoich domów z zapasem niezapomnianych wrażeń spowodowanych możliwością obejrzenia miejsc tak dobrze znanych wszystkim z telewizji.

http://www.spmotycz.i365.pl/galeria/sejm_2013/slide.html

Przedstawienie „Kot w butach”

piątek, 22 marzec 2013

Dnia 21.03.2013 z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, który w naszej szkole tradycyjnie jest też Dniem Samorządności, uczniowie klasy IV oraz V przedstawili bajkę pt „Kot w butach” w języku angielskim. Uczniowie – aktorzy przygotowywali się do występu za zajęciach koła zainteresowań pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego Sylwii Skubisz. W przygotowaniu występu pomagali także inni nauczyciele z naszej szkoły: wicedyrektor szkoły – pani Bożena Zbiciak, nauczyciel języka polskiego – pani Monika Wiertel oraz nauczyciel informatyki i muzyki – pan Krzysztof Tarczyński. Rodzice naszych małych artystów również zaangażowali się w przygotowania do występu i pomogli w wykonaniu ciekawych dekoracji oraz strojów.

Tego dnia uczniowie wystąpili w szkole dwukrotnie. O godzinie 10.35 bajkę w języku angielskim obejrzały dzieci z klas przedszkolnych oraz klas I-III, zaś o godz 11.30 widzami byli uczniowie klas IV-VI. Po występie dla klas IV-VI ogłoszone zostały wyniki konkursu plastyczno-językowego pt „Wielka Brytania i ja”. Uczniowie biorący udział w tym konkursie otrzymali nagrody oraz dyplomy a ich prace zostały umieszczone na wystawie. Na koniec wszyscy mieli okazję obejrzeć wersję filmową bajki „Kot w butach”. Uczestnikom konkursu plastyczno-językowego gratulujemy a rodzicom uczniów–aktorów składamy szczególne podziękowania za zaangażowanie i pracę nad strojami i dekoracjami.

Opracowała p. Sylwia Skubisz

http://www.spmotycz.i365.pl/galeria/kot_w_butach_2013/slide.html

Subskrybuj kanał RSS