Archiwum miesiąca czerwiec 2012

Nasze sukcesy!

piątek, 29 czerwiec 2012

Na koniec roku szkolnego otrzymaliśmy wspaniałą nowinę-praca uczniów klasy V: Gabrysi Kwietniewskiej i Sebastiana Tomasika wykonana pod kierunkiem pani Elżbiety Kamińskiej została nagrodzona w konkursie plastycznym “RPO ZMIENIA PRZYSZŁOŚĆ-NAMALUJ SWÓJ ŚWIAT”. Szkoła otrzyma tablicę interaktywną!!!Gabrysia i Sebastian-mp3!

Gratulujemy zwycięzcom!Czyli nam wszystkim:)

http://www.rpo.lubelskie.pl/front/page/get/558/

OGNISKO KLASY 4

czwartek, 28 czerwiec 2012

W dniu 27 czerwca 2012 r. uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Prokopowicz i panią Małgorzatą Jaroszyńską, zaproszeni przez Klaudię Rozdobę i jej rodziców, wybrali się na wspólne ognisko. Droga była trochę męcząca, ale warto było się tam udać. Miło spędziliśmy czas, nie tylko przy pieczeniu kiełbasek, ale również grając w piłkę nożną. Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy. Czas ogniska minął i trzeba było wracać. Wyczerpani, lecz zadowoleni, dotarliśmy do szkoły. O miłych chwilach z ogniska przypominały nam ciągle zmęczone bieganiem nogi.

Adrian Kuzioła, uczeń klasy IV

AKADEMIA POŚWIĘCONA JANUSZOWI KORCZAKOWI

wtorek, 5 czerwiec 2012

Dzień Dziecka to wspaniała okazja, by wspomnieć wybitnego człowieka, który całe swoje życie poświęcił dzieciom – Janusza Korczaka. 31.05.2012 r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie klas IV – VI zaprezentowali życie, poglądy, działalność wybitnego pedagoga, lekarza, opiekuna sierot.

Uczniowie recytowali wiersze o Korczaku i dla Korczaka, przedstawili też jego „Prawidła życia”, wśród nich chyba jedno z najważniejszych i najbardziej uniwersalnych:

„Jeżeli chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie”.

Program artystyczny skierowany był nie tylko do dzieci, ale także rodziców i wychowawców.

Oprawę muzyczną przygotował uczeń klasy VI – Łukasz Rusinek, który zagrał i zaśpiewał m.in. utwór „Gdybym był bogaczem” z musicalu Skrzypek na dachu, piosenkę Marka Grechuty „Ocalić od zapomnienia”.

Nad całością czuwała p. Violetta Pieczykolan, nauczyciel języka polskiego.

Subskrybuj kanał RSS