Archiwum kategorii ‘Wycieczki’

„Bardzo sprawni niepełnosprawni” w Radawczyku Drugim

niedziela, 22 wrzesień 2013

20 września 2013 roku nasza klasa uczestniczyła w sympozjum wykładowo-warsztatowym pod hasłem „Bardzo sprawni niepełnosprawni” zorganizowanym przez Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL oraz Gimnazjum im. Wincentego Pola w Radawczyku Drugim w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Na spotkanie zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas szóstych z Gminy Konopnica wraz z wychowawcami oraz uczniowie gimnazjum.
Wyjątkowymi gośćmi byli niepełnosprawni sportowcy uprawiający szermierkę na wózkach, zdobywcy medali olimpijskich oraz medali Mistrzostw Świata – Grzegorz Pluta, Radosław Stańczuk i Arkadiusz Jabłoński. Bohaterowie spotkania opowiadali nam o tym, że jeśli bardzo się chce, można osiągnąć wytyczone przez siebie cele – nawet wówczas, gdy główną przeszkodą są słabości i braki własnego organizmu. Ponadto mogliśmy obejrzeć kilka filmów, które przybliżyły nam tematykę spotkania i uwrażliwiły nas na zagadnienia dotyczące osób niepełnosprawnych. Mieliśmy patrzeć na nich jak na normalnych ludzi, a nie odtrącać, dostrzegając jedynie ich wózek i ułomności. Sympozjum  miało również na celu uświadomić nam jak ważne jest nasze bezpieczeństwo i to, że w każdej chwili może wydarzyć się sytuacja, która na zawsze zmieni nasze życie. Każdy z obecnych na sali z uwagą i podziwem wsłuchiwał się w słowa sportowców. Po pierwszej części spotkania uczniowie mieli szanse wykazać się swoją aktywnością i zaangażowaniem. Do przeprowadzenia „mini” szkolenia z zakresu szermierki wybranych zostało dwoje uczniów oraz dyrektor gimnazjum Pan Andrzej Cywiński. Mieli oni okazję walczyć ze złotym medalistą olimpijskim Grzegorzem Plutą. Na koniec spotkania uczniowie mieli szansę zaprezentować swoją wiedzę z zakresu poruszanych zagadnień, za co zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Wycieczka była bardzo ciekawa i poznawcza, a przeznaczony na nią czas okazał się pożytecznie wykorzystany.

Wiktoria Wojewoda, uczennica klasy VI


Wycieczka klasy VI do Lublina

czwartek, 20 czerwiec 2013

18 czerwca 2013 roku uczniowie klasy VI z wychowawcą p. Moniką Wiertel wzięli udział
w wycieczce do Lublina. Na początku zaznajomili się z tajnikami promocji filmów – wykład przed projekcją Tajemnic Zielonego Królestwa w Cinema City pt. Jak promuje się film? Następnie udali się na Zamek Lubelski, by zwiedzić kaplicę zamkową, wejść na basztę – jedyne zachowane średniowieczne części budynku oraz obejrzeć wybrane przez panią przewodnik ekspozycje, m.in. stół sędziowski z odbitą Czarcią Łapą, obraz Jana Matejki Unia Lubelska, wystawę broni oraz sztuki ludowej regionu. Zapraszamy do galerii!

opracowała: p. Monika Wiertel.

http://www.spmotycz.i365.pl/galeria/lublin2013/slide.html

Wycieczka klasy V z okazji Dnia Dziecka

poniedziałek, 27 maj 2013

Wyjazd rozpoczęliśmy od wizyty w kinie Cinema City, gdzie obejrzeliśmy film w technice 3D „Tajemnice Zielonego Królestwa”, następnie pieszo udaliśmy się do Izby Drukarstwa na ulicy Żmigród 1. Odwiedzając Izbę Drukarstwa dowiedzieliśmy się jak wyglądała drukarnia typograficzna i praca zecera, drukarza, introligatora. Zobaczyliśmy maszyny drukarskie i zecerskie oraz urządzenia introligatorskie używane w starych lubelskich drukarniach. Poznaliśmy historię drukarni „Popularna”, która mieściła się w miejscu dzisiejszej Izby Drukarstwa. Pan przewodnik przekazał nam również informacje dotyczące tradycji drukarstwa lubelskiego.

Uczniowie klasy V

Izba Drukarstwa

Subskrybuj kanał RSS