Archiwum kategorii ‘rok szkolny 2012/13’

Wycieczka klasy VI do Lublina

czwartek, 20 czerwiec 2013

18 czerwca 2013 roku uczniowie klasy VI z wychowawcą p. Moniką Wiertel wzięli udział
w wycieczce do Lublina. Na początku zaznajomili się z tajnikami promocji filmów – wykład przed projekcją Tajemnic Zielonego Królestwa w Cinema City pt. Jak promuje się film? Następnie udali się na Zamek Lubelski, by zwiedzić kaplicę zamkową, wejść na basztę – jedyne zachowane średniowieczne części budynku oraz obejrzeć wybrane przez panią przewodnik ekspozycje, m.in. stół sędziowski z odbitą Czarcią Łapą, obraz Jana Matejki Unia Lubelska, wystawę broni oraz sztuki ludowej regionu. Zapraszamy do galerii!

opracowała: p. Monika Wiertel.

http://www.spmotycz.i365.pl/galeria/lublin2013/slide.html

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

czwartek, 20 czerwiec 2013

W dniu 4 kwietnia 2013 r. w naszej szkole do Sprawdzianu przystąpiło 18 uczniów, w tym4 uczniów pisało sprawdzian w warunkach i formie dostosowanej do ich indywidualnych potrzeb edukacyjnych.

Celem sprawdzianu było zbadanie, w jakim stopniu uczniowie kończący szóstą klasę szkoły podstawowej opanowali umiejętności opisane w standardach wymagań egzaminacyjnych. Podczas sprawdzianu badano umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Arkusz standardowy, który rozwiązywali uczniowie bez dysfunkcji i uczniowie z dysleksją zawierał 20 zadań zamkniętych i 6 otwartych.Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań zamkniętych uczeń mógł otrzymać 20 punktów i za poprawne rozwiązanie zadań otwartych również 20 punktów.

Uczniowie naszej szkoły otrzymali średnio 24,6 punktu na 40 możliwych, co stanowi 62% punktów możliwych do uzyskania. Wynik szkoły uplasował się w grupie wyników wyżej średnich (stanin 6 w 9-stopniowej skali staninowej) i był wyższy niż średni wynik w powiecie i w województwie.

Najwyższy wynik jaki uzyskał uczeń klasy 6 to 37 punktów. Medialna (wynik środkowy, w naszym wypadku średnia arytmetyczna 9 i 10 wyniku) wyniosła 28 punktów, modalna (najczęstszy wynik) 34 punkty, 31 punktów i 30 punktów. Ośmiu uczniów uzyskało 30 punktów i wyżej (37 pkt. – jeden uczeń, 34 pkt. – dwóch, 32 pkt. – jeden, 31pkt. i 30pkt. po dwóch). W obrębie standardów wymagań uczniowie naszej szkoły najlepiej poradzili sobie z zadaniami sprawdzającymi umiejętności czytania i korzystania z informacji, nieco słabiej wypadło pisanie, rozumowanie i wykorzystanie wiedzy w praktyce.

Gratulujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom osiągniętych wyników!!!

Wycieczka klasy V z okazji Dnia Dziecka

poniedziałek, 27 maj 2013

Wyjazd rozpoczęliśmy od wizyty w kinie Cinema City, gdzie obejrzeliśmy film w technice 3D „Tajemnice Zielonego Królestwa”, następnie pieszo udaliśmy się do Izby Drukarstwa na ulicy Żmigród 1. Odwiedzając Izbę Drukarstwa dowiedzieliśmy się jak wyglądała drukarnia typograficzna i praca zecera, drukarza, introligatora. Zobaczyliśmy maszyny drukarskie i zecerskie oraz urządzenia introligatorskie używane w starych lubelskich drukarniach. Poznaliśmy historię drukarni „Popularna”, która mieściła się w miejscu dzisiejszej Izby Drukarstwa. Pan przewodnik przekazał nam również informacje dotyczące tradycji drukarstwa lubelskiego.

Uczniowie klasy V

Izba Drukarstwa

Subskrybuj kanał RSS