Archiwum kategorii ‘Uroczystości szkolne’

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

czwartek, 7 listopad 2013

29 października 2013 roku to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu
w murach Szkoły Podstawowej w Motyczu odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. O godzinie 9.35 wszyscy spotkali się w udekorowanej na tę okoliczność sali. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, uczeń – Bartłomiej Wachowski przywitał przybyłych gości: nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitał bohaterów uroczystości – uczniów klasy I, którzy zaprezentowali program artystyczny. Wspierani przez wychowawczynię, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, grali na instrumentach. Wykazali się także wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Szkolne duszki, w które wcieliły się uczennice klasy IV, sprawdziły ich wiadomości na temat szkoły. Test wypadł pomyślnie, tym samym uczniowie udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Pasowanie na ucznia „wielkim ołówkiem” – było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty przygotowane przez kolegów z klas starszych. ,,Rodzicami na medal” obiecały zostać mamusie i tatusiowie najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Na zakończenie główni bohaterowie uroczystości spędzili czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

p. Danuta Banaszek

http://www.spmotycz.i365.pl/galeria/slubowanie_pierwszoklasistow/index.html

Dzień Chłopaka w klasie czwartej

poniedziałek, 30 wrzesień 2013

30 września 2013 roku, z okazji Dnia Chłopaka, dziewczyny z klasy IV przygotowały niespodziankę dla swoich kolegów. Już dwa tygodnie wcześniej przygotowywały odręcznie zdobione dyplomy zabawnie charakteryzujące każdego z nich. Mieliśmy więc w klasie m.in. Króla-Vipa; Rozkochującego w Sobie Wszystkie Kury Koguta; Smerfa Śpiocha; Zapalonego Kierowcę Traktorów; Miłośnika Dań Wszelkich, a nawet Misia-Chuderlaczka. Chłopcy otrzymali również puchar dla Najwspanialszego chłopaka wypełniony słodkościami. Dzięki gospodarzowi klasy, który pomyślał o aparacie fotograficznym, mamy do czego wracać.

Przedstawienie „Kot w butach”

piątek, 22 marzec 2013

Dnia 21.03.2013 z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, który w naszej szkole tradycyjnie jest też Dniem Samorządności, uczniowie klasy IV oraz V przedstawili bajkę pt „Kot w butach” w języku angielskim. Uczniowie – aktorzy przygotowywali się do występu za zajęciach koła zainteresowań pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego Sylwii Skubisz. W przygotowaniu występu pomagali także inni nauczyciele z naszej szkoły: wicedyrektor szkoły – pani Bożena Zbiciak, nauczyciel języka polskiego – pani Monika Wiertel oraz nauczyciel informatyki i muzyki – pan Krzysztof Tarczyński. Rodzice naszych małych artystów również zaangażowali się w przygotowania do występu i pomogli w wykonaniu ciekawych dekoracji oraz strojów.

Tego dnia uczniowie wystąpili w szkole dwukrotnie. O godzinie 10.35 bajkę w języku angielskim obejrzały dzieci z klas przedszkolnych oraz klas I-III, zaś o godz 11.30 widzami byli uczniowie klas IV-VI. Po występie dla klas IV-VI ogłoszone zostały wyniki konkursu plastyczno-językowego pt „Wielka Brytania i ja”. Uczniowie biorący udział w tym konkursie otrzymali nagrody oraz dyplomy a ich prace zostały umieszczone na wystawie. Na koniec wszyscy mieli okazję obejrzeć wersję filmową bajki „Kot w butach”. Uczestnikom konkursu plastyczno-językowego gratulujemy a rodzicom uczniów–aktorów składamy szczególne podziękowania za zaangażowanie i pracę nad strojami i dekoracjami.

Opracowała p. Sylwia Skubisz

http://www.spmotycz.i365.pl/galeria/kot_w_butach_2013/slide.html

Subskrybuj kanał RSS