ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

7 listopad 2013

29 października 2013 roku to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu
w murach Szkoły Podstawowej w Motyczu odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. O godzinie 9.35 wszyscy spotkali się w udekorowanej na tę okoliczność sali. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, uczeń – Bartłomiej Wachowski przywitał przybyłych gości: nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitał bohaterów uroczystości – uczniów klasy I, którzy zaprezentowali program artystyczny. Wspierani przez wychowawczynię, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, grali na instrumentach. Wykazali się także wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Szkolne duszki, w które wcieliły się uczennice klasy IV, sprawdziły ich wiadomości na temat szkoły. Test wypadł pomyślnie, tym samym uczniowie udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Pasowanie na ucznia „wielkim ołówkiem” – było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty przygotowane przez kolegów z klas starszych. ,,Rodzicami na medal” obiecały zostać mamusie i tatusiowie najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Na zakończenie główni bohaterowie uroczystości spędzili czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

p. Danuta Banaszek

http://www.spmotycz.i365.pl/galeria/slubowanie_pierwszoklasistow/index.html

Dzień Chłopaka w klasie czwartej

30 wrzesień 2013

30 września 2013 roku, z okazji Dnia Chłopaka, dziewczyny z klasy IV przygotowały niespodziankę dla swoich kolegów. Już dwa tygodnie wcześniej przygotowywały odręcznie zdobione dyplomy zabawnie charakteryzujące każdego z nich. Mieliśmy więc w klasie m.in. Króla-Vipa; Rozkochującego w Sobie Wszystkie Kury Koguta; Smerfa Śpiocha; Zapalonego Kierowcę Traktorów; Miłośnika Dań Wszelkich, a nawet Misia-Chuderlaczka. Chłopcy otrzymali również puchar dla Najwspanialszego chłopaka wypełniony słodkościami. Dzięki gospodarzowi klasy, który pomyślał o aparacie fotograficznym, mamy do czego wracać.

„Bardzo sprawni niepełnosprawni” w Radawczyku Drugim

22 wrzesień 2013

20 września 2013 roku nasza klasa uczestniczyła w sympozjum wykładowo-warsztatowym pod hasłem „Bardzo sprawni niepełnosprawni” zorganizowanym przez Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL oraz Gimnazjum im. Wincentego Pola w Radawczyku Drugim w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Na spotkanie zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas szóstych z Gminy Konopnica wraz z wychowawcami oraz uczniowie gimnazjum.
Wyjątkowymi gośćmi byli niepełnosprawni sportowcy uprawiający szermierkę na wózkach, zdobywcy medali olimpijskich oraz medali Mistrzostw Świata – Grzegorz Pluta, Radosław Stańczuk i Arkadiusz Jabłoński. Bohaterowie spotkania opowiadali nam o tym, że jeśli bardzo się chce, można osiągnąć wytyczone przez siebie cele – nawet wówczas, gdy główną przeszkodą są słabości i braki własnego organizmu. Ponadto mogliśmy obejrzeć kilka filmów, które przybliżyły nam tematykę spotkania i uwrażliwiły nas na zagadnienia dotyczące osób niepełnosprawnych. Mieliśmy patrzeć na nich jak na normalnych ludzi, a nie odtrącać, dostrzegając jedynie ich wózek i ułomności. Sympozjum  miało również na celu uświadomić nam jak ważne jest nasze bezpieczeństwo i to, że w każdej chwili może wydarzyć się sytuacja, która na zawsze zmieni nasze życie. Każdy z obecnych na sali z uwagą i podziwem wsłuchiwał się w słowa sportowców. Po pierwszej części spotkania uczniowie mieli szanse wykazać się swoją aktywnością i zaangażowaniem. Do przeprowadzenia „mini” szkolenia z zakresu szermierki wybranych zostało dwoje uczniów oraz dyrektor gimnazjum Pan Andrzej Cywiński. Mieli oni okazję walczyć ze złotym medalistą olimpijskim Grzegorzem Plutą. Na koniec spotkania uczniowie mieli szansę zaprezentować swoją wiedzę z zakresu poruszanych zagadnień, za co zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Wycieczka była bardzo ciekawa i poznawcza, a przeznaczony na nią czas okazał się pożytecznie wykorzystany.

Wiktoria Wojewoda, uczennica klasy VI


Subskrybuj kanał RSS