Aktualności
Dodane przez psor dnia Marzec 15 2011 23:34:32

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu uprzejmie informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dniu 4 września 2017 r. o godz. 9:00 mszą św. w Kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Motyczu. Dalsza cześć uroczystości odbędzie się w szkole na sali gimnastycznej i w klasach z wychowawcami.

Informacja dotycząca podręczników na rok szkolny 2017/2018

Szanowni Rodzice!
Uprzejmie informujemy, że każdy uczeń w roku szkolnym 2017/2018 otrzyma darmowy zestaw podręczników i zeszytów ćwiczeń w ramach dotacji celowej, z wyjątkiem podręczników i zeszytów ćwiczeń do religii.


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Letni turniej piłki nożnej

21 czerwca 2017 w Szkole Podstawowej w Zemborzycach Tereszyńskich odbył się Letni Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Konopnica. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu zawodników rozgrywki stały na wysokim i wyrównanym poziomie. Ostatecznie nasi chłopcy wrócili z pucharem za zdobycie II miejsca. Bardzo dobrze wypadły dziewczęta, które również zajęły II miejsce. Serdecznie gratulujemy udanego występu na ostatnich zawodach sportowych w tym roku szkolnym.

Paweł Lipczak
Wycieczka do Parku Rozrywki i Edukacji „Farma Iluzji”

W dniu 12 czerwca 2017 r. uczniowie z klas 2a,2b,3b wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki i Edukacji „Farma Iluzji” . Dzieci zwiedziły Muzeum Iluzji, w którym miały zadanie przejść przez salę pełną luster, oglądały się w krzywych zwierciadłach, czy próbowały schwycić hologramy. Następnie odkrywały tajemnice Lewitującego Kranu, Niemożliwego Trójkąta i Studni Nieskończoności. Wielką atrakcją była Latająca Chata Tajemnic – drewniany domek, w którym dzieją się istne czary: woda płynie do góry, ludzie nie mogą utrzymać równowagi itp. Zaciekawiła nas także duża szachownica z gigantycznymi szachami oraz krzesło i stół olbrzyma, przy których czuliśmy się jak krasnale. Uczniowie zmierzyli się także z wiklinowym labiryntem pełnym nieoczekiwanych zakamarków i ślepych tuneli. Wiele emocji wzbudziło przejście Tunelem Zapomnienia i Szlakiem Trapera. Wycieczkę do „Farmy Iluzji” z pewnością będziemy długo wspominać. Dostarczyła nam ona wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń!

Bożena Zbiciak

Warsztaty integracyjne klasy V w Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo
w Motyczu Leśnym

7.06.2017r klas V wybrała się wraz z wychowawcą do siedziby Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym na zorganizowane warsztaty integracyjne z okazji Dnia Dziecka. W trakcie warsztatów mieliśmy okazję do wspólnej zabawy i miłego spędzenia czasu wykonując szereg zadań jako klasa oraz jako poszczególne grupy. Braliśmy udział m.in. w zabawie: „Kto , tak jak ja….”, wywoływaliśmy swoje imiona przez koc, wspólnie układaliśmy klocki przywiązane do sznurków, szukaliśmy numerków, układaliśmy rymowanki o naszych grupach i budowaliśmy trzypoziomowy most z patyczków. Graliśmy również w gry zespołowe. Warsztaty zakończyliśmy ogniskiem klasowym. Na koniec otrzymaliśmy Certyfikat Zgranej Klasy od pań prowadzących zajęcia. Cieszymy się, iż tak miło i wesoło spędziliśmy wspólnie czas w siedzibie Fundacji.

Klasa V z wychowawcą
Wycieczka klasy 3a do Kozłówki i Leonowa

9 czerwca klasa III a z wychowawczynią i panią Teresą Kasietą pojechała na wycieczkę do Kozłówki i Leonowa. W programie wycieczki było zwiedzanie pałacu i parku w Kozłówce, mini zoo w Leonowie a w nim wiele ciekawych zwierząt. Uczniowie wesoło bawili się na „dmuchańcach”. Na zakończenie wycieczki zorganizowaliśmy ognisko klasowe.

Anna Wiśniewska
Wycieczka klasy I z rodzicami do ZOO w Wojciechowie

Dnia 6 czerwca 2017 r. klasa I z rodzicami i wychowawczynią wybrała się do ZOO w Wojciechowie. Przewodnikiem była pani Monika.
Dzieci były oczarowane zwierzętami, chętnie słuchały informacji o nich. Z wielkim zainteresowaniem obserwowały ich zachowanie. Poznały też zwyczaje poszczególnych zwierząt., niektóre z nich mogły pogłaskać i nakarmić. Podziwiały kilkadziesiąt gatunków zwierząt z pięknym, białym lwem na czele. Szczególnie podobały się dzieciom wielbłądy, antylopy, kangury, małpki, lamy i kozy. Wspaniale prezentowały się liczne gatunki ptaków wodnych i lądowych – żurawie koroniaste, bażanty, kaczki, pawie i czarne łąbędzie.
Świeże powietrze zaostrzyło wszystkim apetyty. Kiełbaski pieczone na grilu smakowały wyśmienicie! Niespodzianką były kupione przez rodziców lody.
Był też czas na zabawę na placu rozrywki. Wielkim powodzeniem cieszyła się trampolina, huśtawki, zjeżdźalnie.
To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń i przeżyć.

Danuta Banaszek
NOCUJEMY W SZKOLE!


A czy Wy spaliście w szkole? Bo my tak 
Wybrani uczniowie z klasy 3b, 4 i 6 mieli okazję uczestniczyć w „Nocy w bibliotece” połączonej z kolejnym spotkaniem z cyklu „ZNAN MOTYCZANIE DZIECIOM” – „Przekaż tradycję”. Tym razem były to raczej motyczanki – p. Małgorzata Sulisz oraz dr Agata Kusto – etnomuzykolog, pracownik Wydziału Artystycznego UMCS, red. nacz. „Pisma Folkowego”, a także Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Spotkanie opisał „Dziennik Wschodni”.
Pomysł zrodził się wraz z opracowywaniem przez panie Elżbietę Kamińską oraz Monikę Wiertel regulaminu szkolnego konkursu literacko-plastycznego „OCH! KSIĄŻKA”, zaś w toku wydarzeń jubileuszowych 700-lecia Motycza, rozrósł się i nabrał bardziej różnorodnego charakteru.
Pierwszym punktem wieczornego spotkania była prezentacja prac konkursowych III etapów konkursu „OCH! KSIĄŻKA” (finalistki: Weronika Karbowniczek, Zuzanna Wrótniak, Oliwia Żołna, Amelia Żydek). Następnie w stołówce szkolnej pod okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich powstawało ciasto i farsz z kaszy gryczanej i sera – robiliśmy motyckie pierogi!:) Kolejną atrakcją wieczoru była prelekcja pani Kusto. Pani Doktor powiedziała kilka słów na temat folkloru, Oskara Kolberga, sposobu rejestrowania dźwięku, a także włączyła nagrania kilku współczesnych utworów folkowych, m.in. z lubelskich „Mikołajek Folkowych”, odbywających się cyklicznie w grudniu.
Najwięcej emocji wzbudziła gra terenowa – „Motyckie tropy” zakończona ogniskiem i poszukiwaniem ukrytego skarbu – wielkiego słoja słodyczy (nie do przejedzenia, jak się okazało ). Uczestnicy, pod opieką rodziców, podzieleni na 4 grupy i wyposażeni w mapy oraz latarki, od godziny 21:00 przez ponad dwie godziny rozwiązywali zadania pozostawione w poszczególnych punktach Motycza. Dwa z nich dotyczyły patrona SP Motycz – Wincentego Witosa oraz znanych mieszkańców wsi. Polegały na wyszukaniu informacji, narysowaniu portretu, wymyśleniu zadań dla pozostałych grup – przy wykorzystaniu różnych źródeł informacji. Dwa kolejne – jedno zlokalizowane w Domu Kultury, gdzie drużyny miały ułożyć puzzle z wizerunkiem grodziska oraz rozrysować trasę rowerową DK – GRODZISKO. Kolejne – zlokalizowane na cmentarzu (!). Uczestnicy mieli trafić do grobu Trzech Nieznanych Żołnierzy i ułożyć na ich temat legendę. Swój pobyt zaznaczali zapalonym zniczem. No i wreszcie punkt piąty trasy – kościół, gdzie czekał ksiądz Stanisław i po krótkiej pogawędce nt. dziejów parafii zaprosił wszystkich na ognisko.
Niewątpliwie była to noc pełna wrażeń - zakończona wspólnym czytaniem przyniesionych przez uczniów książek i słuchowiskiem włączonym do snu. A spało się chyba dobrze, bo do zamkniętej na kilka spustów szkoły, jeden z rodziców dłuugo musiał rano pukać
ZNANI MOTYCZANIE DZIECIOM

Zaproszenie na spotkanie

Z okazji jubileuszu 700-lecia Motycza, w dniu 2 czerwca 2017 roku o godz. 17:00 Szkoła Podstawowa im. W. Witosa organizuje spotkanie, będące olejnym z cyklu ZNANI MOTYCZANIE DZIECIOM. Naszymi gośćmi będą p. Małgorzata Sulisz oraz dr Agata Kusto – etnomuzykolog, red. nacz.”Pisma Folkowego”.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Motycza i okolic do wzięcia udziału w wieczornym spotkaniu pt. „Przekaż tradycję”, podczas którego m.in. wysłuchamy prelekcji nt. „Jak dokumentować tradycję?” oraz wspólnie ulepimy motyckie pierogi!

Uczniowie oraz Grono Pedagogiczne SP w MotyczuWycieczka klas IV-VI w Pieniny

Wycieczka przedszkolaków do Ogrodu Botanicznego w Lublinie


Wiosna w pełnym rozkwicie! Maj to najlepsza pora na bliski kontakt z przyrodą. Dzieci z zerówki doświadczały takiego kontaktu spacerując po Ogrodzie Botanicznym w Lublinie. Mieliśmy okazję posłuchać żabiego koncertu, zobaczyć małe i dorosłe kaczki krzyżówki i wiele roślin, o których ciekawie opowiadał pan przewodnik. Sprawdzaliśmy też, jak smakuje czosnek niedźwiedzi i jak pachnie kocimiętka. Największe wrażenie robiły ogromne kaktusy i sukulenty rosnące w szklarni.
Spacer zakończyliśmy pysznymi lodami w miejscowej kawiarence „Wrzosowa Chatka”.

Izabela Misztal
Półfinał Powiatowy w piłce nożnej chłopców

Dnia 16 maja 2017r. na boisku CFiKS w Bełżycach odbył się Półfinał Powiatowy w piłce nożnej chłopców. Wzięły w nim udział drużyny z Bełżyc, Borzechowa, Maszek oraz Nasza drużyna z Motycza. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Po zaciętych meczach ostatecznie zajęliśmy II miejsce ulegając jedynie drużynie gospodarzy.

Oto klasyfikacja końcowa zawodów:
I miejsce: SP Bełżyce 7 pkt
II miejsce: SP Motycz 6 pkt
III miejsce: SP Borzechów 4 pkt
IV miejsce: SP Maszki 0 pkt

Paweł Lipczak
DZIEŃ PATRONAZnani motyczanie dzieciom – spotkanie z Posłem na Sejm RP Janem Łopatą


24 kwietnia 2017 odbyło się drugie spotkanie z cyklu ZNANI MOTYCZANIE DZIECIOM. Tym razem gościem specjalnym był Poseł Jan Łopata – absolwent SP Motycz, mieszkaniec naszej wsi.
Podobnie jak poprzednio, spotkanie podzielone zostało na dwie części.
Pierwsza, związana z priorytetem MEN, jakim na rok szkolny 2016/2017 jest upowszechnianie czytelnictwa, polegała na odczytaniu na role tekstu Luneta czasu i Konstytucja 3 maja K. Ostrowskiej-Biernackiej, R. Kajzera. Sześciu uczniów oraz nasz Gość jako narrator, wcieliło się w bohaterów, którzy za pomocą magicznej lunety, przenoszą się w czasie. Trafiają w sam środek wydarzeń roku 1791, obserwując czasy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz spotykając Tadeusza – ucznia szkoły kadetów. W tej części spotkania uczestniczyła cała społeczność szkolna, toteż uczeń klasy 6 – Jakub Włosek przybliżył słuchaczom zagadnienia związane ze zmianą praw, które zostały wprowadzone wraz z konstytucją trzeciomajową. Tę część spotkania zakończyła krótka część artystyczna – tematycznie związana z treścią czytanego tekstu.
Druga część spotkania nie odbyłaby się bez zaproszonych gości, jakimi byli przedstawiciele pozostałych czterech szkół podstawowych z Gminy Konopnica. Uczniowie, pod wodzą Posła, byli aktywnymi uczestnikami debaty pt. Czy można być patriotą w Unii Europejskiej? Publiczność, po wysłuchaniu argumentów, przemyśleń i po skrupulatnym naświetleniu tematyki przez Pana Łopatę, uznała niemalże jednogłośnie, że patriotyzm w czasach globalizacji jest trudny, aczkolwiek jak najbardziej możliwy, jak nie obowiązkowy!
Jako organizatorzy liczymy, że była to żywa lekcja historii i WOSu, która przyczyni się do pielęgnowania patriotyzmu oraz miłości do naszej małej ojczyzny. Życzymy sobie więcej takich spotkań!

Monika WiertelZaproszenie na rajd


Burmistrz Bełżyc oraz Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław” pod patronatem merytorycznym Instytutu Pamięci Narodowej - Odział w Lublinie, mają przyjemność zaprosić Państwa szkołę do wzięcia udziału w 5. Rajdzie mjr. cc. „Zapory” 2017, dnia 6 maja 2017 r. (sobota).
Do udziału w rajdzie zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich.

Cele rajdu:
- edukacja i budowa wśród dzieci i młodzieży podstawowej wiedzy dotyczącej postaci majora cichociemnego Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” i działalności Żołnierzy Wyklętych oraz Armii Krajowej
- zapoznanie z lokalnymi miejscami historycznie związanymi z działalnością Polskiego Państwa Podziemnego i jego walki z okupantem niemieckim i komunistycznym
- zaszczepienie zainteresowania tematyką historyczną, patriotyczną i niepodległościową.

Zgłoszenia:
- zgłoszenia grup (uczniowie plus opiekunowie-nauczyciele) chętnych do wzięcia udziału w rajdzie należy przesyłać pocztą lub składać osobiście na adres:

Urząd Miejski w Bełżycach
Biuro Obsługi Klienta
ul. Lubelska 3
24-200 Bełżyce
Dokumenty do pobrania:
Regulamin Rajdu Pieszego 2017
Zaproszenie do udziału w rajdzie 2017
Zgoda rodziców na udział w rajdzie 2017
Lista uczestników 2017

SPOTKANIE Z BAŚNIĄ

W ramach promowania czytelnictwa uczniowie klasy 4 poprowadzili spotkanie literackie dla młodszych kolegów z klasy 1 i 2b.
Dzieci miały okazję wysłuchać dwóch autorskich tekstów-baśni napisanych przez Zuzię Wrótniak i Oliwię Żołnę oraz porozmawiać na temat znanych im baśni J. Ch. Andersena. Starsi koledzy przygotowali do nich plakaty, mapy mentalne oraz prezentację multimedialną. Zadawali również pytania do tekstów i przekazali wiedzę dotyczącą cech baśni jako gatunku literackiego.
Liczymy, że to właśnie oni-nasi mali słuchacze-za kilka lat sami udadzą się z podobną misją do klas młodszych 😊

Monika Wiertel

MAMY PUBLIKACJĘ W WIKIPEDII


Uczennice klasy 6 – Zuza Golema i Natalia Kępka, w ramach dodatkowej pracy domowej z języka polskiego, stworzyły artykuł do Wikipedii nt. rzecznik prasowej Ministerstwa Obrony Narodowej – Anny Pęzioł-Wójtowicz.
Oto link: Anna Pęzioł-Wójtowicz

OGROMNE GRATULACJE!!!

ZNANI MOTYCZANIE DZIECIOM700-lecie Motycza - Opowieści moich dziadków w klasie V – część II.

5 kwietnia 2017r gościem klasy V na lekcji z wychowawcą był pan Paweł Wójtowicz – dziadek naszego klasowego kolegi Filipa Florka. Było to drugie spotkanie klasy z cyklu „Opowieści moich dziadków” z okazji przypadającej w tym roku 700-letniej rocznicy powstania naszej miejscowości.
Pan Wójtowicz opowiadał nam ciekawie o tradycjach wielkanocnych pielęgnowanych w Motyczu i najbliższej okolicy, które pamięta on bardzo dobrze z okresu swojego dzieciństwa. Dowiedzieliśmy się ,między innymi, jak wyglądał tradycyjny kosz wielkanocny i jakie produkty były zanoszone do poświęcenia. Poznaliśmy historię dotyczącą pochodzenia jednej z najpopularniejszych tradycji wielkanocnych czyli „śmingusa–dyngusa”. Nie wszyscy z nas wiedzieli, że w drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy w tutejszych okolicach istnieje zwyczaj obchodzenia domów i zbierania „smakołyków„ do kosza. Dziadek naszego kolegi opowiadał również o narzędziach używanych dawniej do wykonywania prac gospodarskich. W trakcie rozmowy z nami nasz gość nawiązał do niektórych tradycji bożonarodzeniowych i wtedy usłyszeliśmy o jego występie w przedstawieniu teatralnym „Herody”. Chociaż pan Paweł po raz pierwszy wystąpił w tej sztuce w 1946r, doskonale pamięta on swoją rolę do dziś i bardzo chętnie ją nam przedstawił.
W drugiej części spotkania dowiedzieliśmy się o udziale naszego gościa w pracach na rzecz odbudowy kościoła w Motyczu, po pożarze w 1994r. Pan Paweł pamięta wiele osób współpracujących z nim wtedy, jak na przykład nadzorującego odbudowę kościoła pana Stanisława Dadosa czy też księdza Beltrudzkiego z USA. Poznaliśmy również imiona i nazwiska wszystkich proboszczów naszego kościoła od początku istnienia parafii, tj. od 1925 roku.
Na koniec lekcji pan Wójtowicz odpowiadał na nasze pytania. Żegnając się z niecodziennym gościem wyraziliśmy swój podziw dla tak doskonałej pamięci i porównaliśmy tradycje świąteczne dawniej i dziś. Jeszcze raz bardzo dziękujemy panu Pawłowi Wójtowiczowi za wizytę w naszej szkole, życzymy dużo zdrowia i radosnych Świąt Wielkiej Nocy.

Klasa V wraz z wychowawcą

Wycieczka klasy VI do Lublina

4 kwietnia 2017 r. nasza klasa pod opieką p. Katarzyny Prokopowicz i p.Teresy Kasiety wybrała się na długo wyczekiwaną wycieczkę.
Pierwszym etapem wyjazdu było kino Ciemna City, w którym obejrzeliśmy film pt. „Był sobie pies”. Jest to niezwykle wzruszająca i zabawna opowieść o tym, że każdy pies na tym świecie ma do wypełnienia misję… Mieliśmy świetną okazję do refleksji, ponieważ chęć posiadania czworonoga niesie za sobą pewne obowiązki. Wielu z nas mogło zrozumieć, ile pracy, miłości i odpowiedzialności wymaga opieka nad zwierzętami. O tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka każdy z nas wie. Ile okażemy mu serca, tyle zaangażowania otrzymamy od niego…. Była to mądra lekcja, by zawsze przed podjęciem tak ważnej decyzji dobrze ją przemyśleć.
Kolejną atrakcją był pobyt w parku trampolinowym Mania Skakania. Tu mieliśmy okazję aktywnie spędzić czas. Pod czujnym okiem instruktorów mogliśmy korzystać z dużego kompleksu poziomych i skośnych trampolin, ze zjazdu tyrolskiego, basenu z gąbkami, boiska do gry w koszykówkę, a także ze ścianki wspinaczkowej. Dwugodzinna wizyta minęła w mgnieniu oka. Była to świetna zabawa połączona z przyjemnym wysiłkiem. Wycieczkę zaliczamy do udanych.

Klasa VI z wychowawcą

„Smartfon jak narkotyk” - warsztaty profilaktyczne w klasie VI

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez smartfonów i portali społecznościowych. Młodzi ludzie każdego dnia wymieniają się informacjami na Facebook'u, Instagramie, Twitterze, Snapchacie. Nawiązują w ten sposób relacje, dzielą się swoimi pasjami i wyrażają siebie, ale także budują swoje poczucie tożsamości i własnej wartości. Czasami korzystanie ze smartfona staje się uzależnieniem, a wirtualny świat - jedynym światem, w którym młody człowiek chce przebywać.
4 kwietnia 2017 r. klasa VI uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych pt. „Smartfon jak narkotyk” przeprowadzonych przez specjalistę z Małopolskiego Centrum Profilaktyki. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pojęciem uzależnienia behawioralnego i nauczyć się rozpoznawać jego przejawy. Analizowali granicę między światem realnym i wirtualnym, kształcili postawę ograniczonego zaufania i dystansu wobec mediów społecznościowych

Katarzyna Prokopowicz

700-lecie Motycza – spotkanie z absolwentką naszej szkoły panią Haliną Muszyńską

W ramach spotkań z cyklu „Opowieści naszych dziadków…” 31 marca 2017 r. nasza klasa gościła panią Halinę Muszyńską, „przyszywaną” babcię Kuby Włoska. Na początku swej opowieści pani Halina przybliżyła nam obraz Motycza z czasów jej dzieciństwa. Opowiedziała o życiu codziennym mieszkańców, ich pracy, o zwyczajach świątecznych. Przytaczała także historie usłyszane od swoich rodziców i dziadków. Byliśmy zaskoczeni, jak wiele zmieniło się w życiu Motyczan.
Następnie poznaliśmy trochę szczegółów dotyczących naszej szkoły – jej historii, wyglądu, ubogiego wyposażenia. Pani Halina zapamiętała lekcje odrabiane przy lampie naftowej, szare zeszyty, używane podręczniki (nowe były tylko dla najlepszych uczniów w nagrodę za wyniki w nauce), tekturowe tornistry, stare ławki z kałamarzami. Zapewniła nas, że jej rówieśnicy wcale nie byli takimi aniołkami, im również zdarzało się nabroić.
„Nasza” babcia była zachwycona obecnym stanem naszej szkoły, cieszyła się z warunków w jakich my możemy się uczyć.
Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie oraz podziękowaliśmy pani Halinie za mile spędzony czas i ciekawe opowieści.

Natalia Chołojczyk

700-lecie Motycza - opowieści moich dziadków w klasach I, III b i IV

Dzień Otwarty w naszej szkole

W roku jubileuszu 700-lecia Motycza, dzień otwarty w naszej szkole miał nietypowy przebieg. Swoją obecnością uświetnili go dziadkowie naszych uczniów, którzy, w ciekawy sposób, opowiedzieli nam, jak wyglądała nauka w szkole za czasów ich dzieciństwa. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, zadawały pytania i nie mogły się nadziwić, że kiedyś nie chodziło się do szkoły z powodu braku butów lub obowiązku wypasu krów...

Iwona Chodkiewicz
ZNANI MOTYCZANIE DZIECIOM – spotkanie z dr. hab. Pawłem Nowakiem

28 marca 2017 w naszej szkole odbyło się spotkanie czytelnicze - pierwsze z cyklu ZNANI MOTYCZANIE DZIECIOM. Gościem spotkania był dr hab. Paweł Nowak - kierownik Katedry Języka Mediów i Komunikacji Społecznej KUL, mieszkaniec naszej wsi. Miło nam również było gościć wybranych uczniów z pozostałych czterech szkół podstawowych naszej gminy wraz z opiekunami: z Konopnicy, Zemborzyc Tereszyńskich, Stasina oraz Radawca.
Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwszą z nich, w świetlicy szkolnej, rozpoczęli chłopcy z klasy VI - Adrian Gąsior i Kuba Włosek, którzy przygotowali prezentację i krótkie słowo wstępne nt. autora i świata przedstawionego w powieści. Następnie oddali głos Profesorowi, który odczytał wybrany rozdział z VI części "Opowieści z Narnii" C. Lewisa oraz w barwny sposób opowiedział uczniom o literaturze fantastycznej.
Następnie - w części drugiej spotkania - wybrani uczniowie udali się na warsztaty medialne prowadzone przez naszego Gościa, dotyczące nadawania tytułów tekstom oraz na poczęstunek do biblioteki szkolnej.

Monika Wiertel
Wycieczka klasy 3 b do zakładu „Nałęczowianki”Dzień Samorządności

FINAŁ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

Dnia 17 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Radawcu Dużym odbył się Finał Halowej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców o Puchar Wójta Gminy Konopnica. Dużym sukcesem mogą pochwalić się chłopcy, którzy drugi rok z rzędu zdobyli największy puchar. Nasza reprezentacja zdecydowanie wygrała wszystkie mecze i nie pozostawiła wątpliwości, że drużyna z Motycza jest najlepsza w gminie. Nieco gorzej spisały się dziewczęta. Zajęły one ostatecznie IV miejsce. Lepszą lokatę oddały dopiero w rzutach karnych.
Na zakończenie zawodów Pan Wójt Mirosław Żydek wręczył drużynom dyplomy, puchary oraz cenne nagrody. Wszyscy opiekunowie otrzymali również podziękowania za przygotowanie zawodników do tegorocznych zmagań.

Paweł Lipczak
Opowieści moich dziadków w klasie II a

Z okazji jubileuszu 700 – lecia Motycza uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu wzięli udział w niecodziennej lekcji historii.
Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od wizyty w Kościele Matki Bożej Anielskiej w Motyczu, po którym oprowadził nas ks. Stanisław Szatkowski. Dzieci poznały krótka historię parafii, po czym każdy z nas choć przez chwile mógł się stać wirtuozem gry na organach znajdujących się w naszym kościele.
W kolejnym dniu gościliśmy panią Annę Niedziałek, która przybliżyła nam historię Motycza. Uczniowie dzięki opowieściom i starym czarno – białym fotografiom przenieśli się w czasie.
Stara wieś, bo tak kiedyś nazywano malowniczy zakątek „Naszej Małej Ojczyzny” rozciągała się wzdłuż rzeki, nad którą w drewnianych chatach toczyło się codzienne, pełne trudu i radości życie mieszkańców Motycza.
To tu, urodził się i żył Czesław Maj, który gromadził i spisywał stare legendy i podania ustne związane z historią i tradycją rodzinnej wsi. Kilka takich legend i historii związanych z zabytkami Motycza opowiedziała nam pani Anna, która zaprosiła nas do sali pamięci znajdującej się w Domu Kultury. Uwagę dzieci przykuła makieta olbrzymiego grodziska, zwanego przez ludność „Zamkową górą” lub też „Bębnem”. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali ciekawe eksponaty zgromadzone na wystawie.
Podsumowaniem i mottem naszej lekcji historii niech będą słowa Józefa Piłsudskiego „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.

Aleksandra Choroszewska
Klasa 3a w Strefie Wysokich Lotów
Akademia Młodego Naukowca
ZNANI MOTYCZANIE DZIECIOMOgłoszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu z dnia 23 lutego 2017 r. w sprawie zapisów dzieci urodzonych w latach 2010 -2011 do szkoły w roku szkolnym 2017/2018


1. W 2016 roku weszły w życie kolejne przepisy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw, które wprowadzają następujące zasady realizacji przez dzieci obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego oraz realizacji obowiązku szkolnego w 2017:
• dzieci urodzone w 2010 roku rozpoczynają naukę w kl. I od września 2017 r.
• dzieci urodzone w 2011 r . rozpoczynają obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne od września 2017 r.

2. Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego lub do klasy pierwszej w naszej szkole na rok szkolny 2017/2018 trwają od dnia 1 marca do 31 marca 2017 r.

3. Zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego lub do klasy I naszej szkoły dokonują rodzice (opiekunowie prawni) osobiście w kancelarii szkoły, codziennie w godzinach 8.00-15.00.

4. W celu zapisania dziecka rodzice (opiekunowie prawni) obowiązani są dostarczyć:
• wniosek o przyjęcie dziecka,
• dowód osobisty rodzica (opiekuna prawnego),
• skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (oryginał) - do wglądu,
• w przypadku opiekunów prawnych – oryginał dokumentu ustanawiającego opiekunów prawnych (np. orzeczenia sądu),
• zaświadczenie o odbyciu przez dziecko przygotowania przedszkolnego (tzw. informacja o gotowości szkolnej) przy zapisach do klasy I.

5. Składając wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w naszej szkole lub do naszej szkoły rodzice (opiekunowie prawni) obowiązani są podać:
• poprawny numer PESEL dziecka,
• adres zameldowania dziecka,
• adres zamieszkania dziecka,
• numery telefonów rodziców (opiekunów prawnych) umożliwiające szkole szybki kontakt,
• inne informacje (np. zdrowotne) istotne dla bezpieczeństwa dziecka w szkole.

6. W związku z koniecznością kontroli spełniania obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego bądź obowiązku szkolnego przez dzieci zamieszkałe w granicach obwodu szkoły rodzice (opiekunowie prawni) zobowiązani są zgłosić fakt zapisania dziecka do innej szkoły niż obwodowa w sekretariacie szkoły (tel. 81 50310 06)

7. Uczniowie szkoły i oddziałów przedszkolnych mają możliwość korzystania ze stołówki szkolnej, po uprzednim zapisaniu się. Obecnie cena jednego obiadu dla ucznia w stołówce szkolnej wynosi 2,50 zł (może ulec zmianie). Zapisy do stołówki prowadzone będą we wrześniu 2017 r.

8. W szkole funkcjonuje świetlica szkolna dostępna dla wszystkich uczniów. Dzieci mogą korzystać ze świetlicy w godz. 7.00-17.00. Korzystanie ze świetlicy jest bezpłatne.

Dokumenty do pobrania i wypełnienia dostępne poniżej ewentualnie w sekretariacie szkoły.

Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego


Wniosek o przyjecie do klasy pierwszej szkoły podstawowej


Regulamin rekrutacji


Warsztaty "Słowa -emocje -interpretacja w pracy z recytatorem"

9 marca 2017 r. Adrian Gąsior z klasy 6 wziął udział w warsztatach "Słowa -emocje -interpretacja w pracy z recytatorem" prowadzonych przez p. Patryka Pawelca w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.
25 uczestników ze szkół podstawowych woj. lubelskiego uczyło się technik oddechu scenicznego oraz pracowało nad interpretacją tekstów. Była to również okazja do uzupełnienia wiedzy teoretycznej z zakresu poetyki.
Praktyczna lekcja języka polskiego. Zawsze warto.

Monika Wiertel
PRZEKAŻ 1 % PODATKU NA SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W MOTYCZU
Dzień Seniora 2017III Etap Halowej Piłki Nożnej

Dnia 16 lutego 2017 w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Zemborzycach Tereszyńskich odbył się III Etap Halowej Piłki Nożnej o „ Puchar Wójta Gminy Konopnica”. Dziewczęta z Naszej szkoły zanotowały spory postęp i po wyrównanych zmaganiach zajęły ostatecznie III miejsce wygrywając 2 – 0 z reprezentacją Zemborzyc Ter. i ulegając drużynie z Radawca Dużego i Konopnicy. Na I miejscu umocnili się chłopcy, którzy po raz kolejny wygrali wszystkie swoje mecze. Ostatni finałowy etap zostanie rozegrany w SP w Radawcu Dużym dnia 17 marca 2017 roku.

Paweł Lipczak
700-lecie Motycza - opowieści moich dziadków w klasie V

15.02.2017r klasa V naszej szkoły zaprosiła na godzinę wychowawczą panią Jadwigę Targońską – babcię ucznia Jakuba Kowalskiego. Pani Targońska podzieliła się z nami wiedzą na różne tematy związane z historią Motycza.
Dowiedzieliśmy się między innymi: skąd wywodzi się nazwa naszej miejscowości, jak nazywali się pierwsi historyczni właściciele Motycza, w którym roku zbudowano kościół i cmentarz w Motyczu oraz naszą szkołę. Poznaliśmy nazwiska pierwszych nauczycieli i kierownika szkoły. Dowiedzieliśmy się również jak wyglądała organizacja nauczania w Motyczu przed wybudowaniem szkoły. Najbardziej ciekawym był dla nas fakt, iż nowa część szkoły razem z naszą nowoczesną salą gimnastyczną została oddana do użytku dokładnie wtedy, kiedy się urodziliśmy, czyli w roku 2005. Uczeń Jakub Poleszak nadmienił, iż przy budowie starej części szkoły pracował jego pradziadek. O fakcie tym dowiedział się on od swojej prababci.
Pani Jadwiga opowiedziała nam też smutną historię z okresu I wojny światowej, którą usłyszała od swojego taty – pradziadka naszego kolegi Jakuba Kowalskiego. W okresie tym pradziadkowie Jakuba mieszkali bardzo blisko torów kolejowych w Motyczu, niedaleko budki dróżnika. Pewnego dnia, tata pani Jadwigi zobaczył z okna swego domu jak zginął śmiercią tragiczną jeden z polskich żołnierzy. Tamtego dnia drogą kolejową przewożeni byli polscy jeńcy wojenni – żołnierze walczący podczas I wojny światowej, schwytani do niewoli. Pociąg z jeńcami na chwilę zatrzymał się w Motyczu, wtedy to właśnie zastrzelony został przez Niemców jeden z polskich żołnierzy, który próbował uciec z niewoli. Żołnierz ten pochowany został na cmentarzu w Motyczu we wspólnym grobie, razem z innymi nieznanymi żołnierzami. Pani Targońska objaśniła nam, gdzie dokładnie grób ten się znajduje.
Spotkanie z panią Jadwigą zakończyły jej odpowiedzi na nasze liczne pytania. Cieszymy się, że mogła ona poświęcić nam swój czas i wzbogacić naszą wiedzę na temat miejscowości, w której mieszkamy. Jeszcze raz bardzo dziękujemy !!!

Klasa V wraz z wychowawcą/p>Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym 0a

10 lutego 2017 r. do oddziałów przedszkolnych cztero i pięciolatków zawitali wspaniali goście. W tym dniu świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję, a rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie było wspaniała okazją do prowadzonych w naszej szkole działań związanych z obchodami 700-lecia Motycza. Uroczystość ta upłynęła pod hasłem "Gdy Babcia i Dziadek mali byli, czym w Motyczu się bawili". Seniorzy chętnie opowiadali o swoim dzieciństwie. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i niedowierzaniem. Wszyscy bardzo się dziwili, że dziadkowie nie bawili się klockami LEGO, a babcie nie miały lalek Barbie.

Iwona Chodkiewicz
I ETAP KONKURSU CZYTELNICZEGO ZA NAMI

Znamy uczestników II etapu konkursu czytelniczego "OCH KSIĄŻKA"!
1. Weronika Karbowniczek, klasa 4 - "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" M. Widmak
2. Zuzia Wrótniak, klasa 4 - "Bernard i Bianka w Krainie Kanguróww" M. Sharp
3. Oliwia Żołna, klasa 4 - "Wodny rumak" Holly Webb
4. Amelia Żydek, klasa 3b - "O psie, który jeździł koleją" R. Pisarski
Do 31 marca czekamy na dalsze prace: stronę tytułową; ilustrację do treści oraz opis wykonanej ilustracji.
Czekamy z niecierpliwością :)
A na uczniowskiej stronie http://www.spmotycz.i365.pl/motyczaki/jestem-tworczy skan najlepszej pracy.
Do przeczytania!

Monika WiertelZimowe zabawy klasy II a
POCZTA WALENTYNKOWA!!!
Zabawa choinkowa
"Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki."
Uczniowie naszej szkoły w Domu Pomocy Społecznej „BETANIA” w Lublinie


5 stycznia 2017 roku 30 uczniów naszej szkoły wyjechało do DOS Betania. Przygotowaliśmy dla mieszkańców godzinny program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie recytowali wiersze, Adrian Gąsior deklamował fragment "Opowieści wigilijnej", koło teatralne przedstawiało spektakl jasełkowy oraz występował chórek szkolny z Zuzą Golemą na saksofonie.
Po części artystycznej aniołki porozdawały mieszkańcom przygotowane wcześniej pierniczki. Na pamiątkę zostawiliśmy w prezencie szopkę wykonaną przez ucznia z zerówki.
Wizyta była lekcją dla nasz wszystkich - pokory i refleksji nad ludzką starością.
Uczniowie spisali się wzorowo!

Monika Wiertel
Jasełka
Wizyta górnika w oddziałach przedszkolnych
Wycieczka do Sandomierza i Nowej Dęby
Wizyta pracowników Straży Ochrony Kolei w oddziałach przedszkolnych


14 grudnia oddziały przedszkolne odwiedzili wyjątkowi goście: pracownicy Straży Ochrony Kolei, którzy przybliżyli dzieciom tematykę związaną z bezpieczeństwem wokół przejazdów kolejowych. Nasi goście opowiedzieli także o swojej pracy i funkcjonowaniu kolei. Nasze przedszkolaki teraz już doskonale wiedzą jak i którędy należy bezpiecznie przechodzić lub przejeżdżać przez tory oraz jak zachowywać się na peronie i w pociągu. Mieliśmy także możliwość obejrzenia sprzętu i ubrań ochronnych, jakich używają pracownicy SOK. Nie lada niespodziankę uczynili nam nasi goście pozwalając te stroje przymierzyć, przygotowali też zabawę dydaktyczną, kolorowanki i słodkie "co nieco". Jeszcze raz dziękujemy za miłe spotkanie i gratulujemy cierpliwości i ciepłego podejścia do dzieci:)

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych
Wycieczka mikołajkowa klasy 3a


W prezencie od św.Mikołaja otrzymaliśmy wspaniałą wycieczkę do Nałęczowa. Mikołaj zabrał nas na kręgielnię, pizzę i spacerek po ośnieżonym Nałęczowie. Zawody na kręgielni i bitwa na śnieżki były najlepsze, a pizza z całą naszą klasą smakowała jak nigdy! Dziękujemy!!!

Uczniowie klasy IIIa.
Przybycie św. Mikołaja do naszej Szkoły:)
Czekamy na Mikołaja !

Cały rok byliśmy grzeczni więc po napisaniu listów do św. Mikołaja wykonaliśmy jego podobiznę. Bardzo pomogła nam Pani Ania z Biblioteki Gminnej. Pracowaliśmy wspólnie, pomagaliśmy sobie i było bardzo wesoło. Lubimy takie zajęcia. Teraz czekamy na prezenty...

Uczniowie klasy IIIa.
Warsztaty bożonarodzeniowe w klasie I

Bombkomania u Maluchów

W przedświątecznej atmosferze dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły we wspaniałych warsztatach tworzenia bombek choinkowych. Najpierw dzieci naklejały serwetki o tematyce świątecznej, a następnie wybierały kolor brokatu na swoją ozdobę. Po chwili piękna bombka zamieniła się w śnieżną kulę, którą będzie można zawiesić na choince w domu.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych
Akademia Młodego Naukowca
Lekcja biblioteczna – tradycje katarzynkowo-andrzejkowe

W przeddzień weekendu andrzejkowego uczniowie klasy 4 wraz z panią Moniką Wiertel uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Publicznej Gminy Konopnica filia Motycz.
Pani Anna Spryszak zapoznała nas z bogatą, jak się okazuje, historią tradycji katarzynkowo-andrzejkowych,które swe źródło mają już w XII wieku! (kultura starożytnej Grecji) oraz przeprowadziła kilka wróżb i zabaw, z czego największą radość sprawiło rysowanie portretu wybranka z zawiązanymi oczami :) Zapraszamy go galerii!

Monika Wiertel
I Etap Halowej Piłki Nożnej

Dnia 23 listopada 2016 w naszej szkole odbył się I Etap Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Konopnica. Do zawodów przystąpiły 4 drużyny chłopców oraz 3 drużyny dziewcząt ze szkół podstawowych w Motyczu, Radawcu Dużym, Konopnicy oraz Stasinie. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym, do którego niewątpliwie przyczyniło się bardzo dobre przygotowanie uczestników.
Chłopcy z naszej szkoły nie dali szans rywalom i zasłużenie zajęli I miejsce wygrywając 3:0 z reprezentacją SP Konopnica, 10:0 z reprezentacją SP Stasin i 11:6 z drużyną z Radawca Dużego. Nieco gorzej spisały się dziewczęta, które przegrały swoje dwa mecze i ostatecznie zajęły III miejsce.
Na zakończenie turnieju Pani Marta Och, Dyrektor SP w Motyczu, pogratulowała zaciętej i stojącej na wysokim poziomie gry oraz wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy.

Paweł Lipczak
Zabawa andrzejkowa
Podsumowanie Projektu Ekologicznego „Ekolog to ja”


15 listopada w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu ekologicznego „Ekolog to ja”. Program projektu obejmował wycieczki krajoznawcze, warsztaty ekologiczne i konkursy gminne „Spacerkiem po okolicy” i „Rowerem po okolicy”. Uczniowie chętnie angażowali się w zadania wynikające z projektu udowadniając, że problem zanieczyszczenia środowiska nie jest im obojętny.
Laureaci konkursów zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami, którymi były plecaki z akcesoriami rowerowymi oraz ciekawe artykuły papiernicze.

Anna Wiśniewska

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Kochamy Cię Polsko!

10 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu odbyła się uroczystość upamiętniająca 98. rocznicę odzyskania niepodległości.

Dzień poprzedzający 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości był dla społeczności szkoły dniem wyjątkowo uroczystym.
Jak co roku, wszyscy odświętnie ubrani, z przypiętymi kotylionami spotkali się w sali gimnastycznej, by uczcić pamięć poległych i posłuchać kilku słów o historii. Tegoroczna uroczystość zaangażowała przedstawicieli niemalże każdej klasy. Szkoła od lat bowiem promuje talenty swoich wychowanków (wystarczy wspomnieć o Orkiestrze Dętej, uczniowskiej stronie internetowej MOTYCZAKI czy bogatej ofercie zajęć pozalekcyjnych). Apele, akademie szkolne są swoistym inkubatorem twórczości i obycia scenicznego .
Program uroczystości był więc bardzo różnorodny. Mieliśmy okazję wysłuchać kilku wierszy, w tym tekstu K. K. Baczyńskiego w interpretacji Mistrza Słowa – Adriana Gąsiora - zwycięzcy VI Powiatowego Festiwalu Słowa i Obrazu. Rys historyczny wydarzeń okresu zaborów aż do roku 1918 przedstawili trzej uczniowie z klas IV – VI. Wyświetlany był także pokaz slajdów, na którym ukazano m.in. granice rozbiorowe, portrety postaci historycznych oraz obrazy A. Grottgera nawiązujące do wydarzeń z 1863 roku. Mówcom i recytatorom, przygotowanym przez organizatorki, p. I. Śliwińską i M. Wiertel, towarzyszył bogaty program artystyczny. Miłosz z klasy III b na werblu wprowadzał i wyprowadzał sztandar; Zuzanna z klasy VI na saksofonie sopranowym zagrała „Legiony” (przy akomp. p. K. Tarczyńskiego), dziewczynki z klasy III a na fletach prostych zinterpretowały a’capella „O mój rozmarynie”, natomiast chórek szkolny (pod kierunkiem p. K. Tarczyńskiego) zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych. Jednak największym zaskoczeniem i wzruszeniem dla wszystkich był finałowy polonez z różą (przygotowany przez dzieci z klasy II b i p. I. Śliwińską) i wniesiona na ostatnich taktach, dumnie rozpostarta biało-czerwona flaga.

Monika Wiertel

ŚLUBOWANIE PIERSZOKLASISTÓW

Dzień 9 listopada 2016 roku to bardzo ważna data dla uczniów klasy I.
W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu.
W odświętnych strojach, w biretach na głowach pierwszacy pojawili się w udekorowanej na tę okazję sali gimnastycznej.
Prowadzące – Agata Gąska i Magdalena Stępień powitały zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco przywitały bohaterów uroczystości - uczniów klasy I.
Następnie pierwszoklasiści błysnęli talentem i zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.
Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi dołączyć do grona braci uczniowskiej.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły Marta Och dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Tradycyjnie pierwszoklasiści odcisnęli swoje paluszki w kronice szkoły.
Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Starsi uczniowie życzyli pierwszakom sukcesów w nauce oraz zapewniali o pomocy i opiece w szkole i poza nią. Wręczyli im także upominki.
Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Danuta Banaszek

Rozstrzygnięcie konkursu „Ekologiczny kosz do segregacji odpadów” oraz gminnego konkursu wiedzy o Roztoczańskim Parku Narodowym

Uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnym konkursie plastyczno-technicznym ,,Ekologiczny kosz do segregacji odpadów" oraz w gminnym konkursie wiedzy o Roztoczańskim Parku Narodowym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy.
W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Konopnicy nastąpiło rozstrzygnięcie obu konkursów. Mamy zwycięzców!!!

W konkursie ,,Ekologiczny kosz do segregacji odpadów":
Marcin Madej II miejsce
Filip Grela III miejsce
Mateusz Staszak - wyróżnienie.

Konkurs wiedzy o Roztoczańskim Parku Narodowym:
I miejsce Kacper Misztal
II miejsce ex aequo Zuzanna Golema i Oliwia Piotrowska
III miejsce Marcin Nakonieczny.

Gratulujemy!!!

Katarzyna Karbowniczek
ADRIAN GĄSIOR ZWYCIĘZCĄ VI POWIATOWEGO FESTIWALU SŁOWA!


Adrian Gąsior, uczeń klasy VI, zdobył I miejsce i uzyskał tytuł Mistrza Słowa w VI Festiwalu Słowa i Obrazu zorganizowanym jako preludium obchodów 700. rocznicy nadania Lublinowi praw miejskich.
Festiwal zorganizowało Gimnazjum nr 9 im. cc. mjra Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie.
Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach tematycznych. Słowo – konkurs pięknego czytania i plastyka – konkurs plastyczny. Adrian miał w grupie szkół podstawowych wielu konkurentów, jednak jego interpretacja legendy „Skrzynia złota u bernardynów” (oprac. przez W. Śliwinę) urzekła jury. Jak powiedziała jedna z jurorek: „Twoja interpretacja była poruszająca”. Oprócz prozy, Adrian deklamował wiersz Julii Hartwig „Pamięci Czechowicza”.
Gratulujemy bardzo serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

Monika Wiertel


Dziennik Wschodni
Gminny konkurs wiedzy o Roztoczańskim Parku Narodowym

3 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Golema, Oliwia Piotrowska, Kacper Misztal, Jakub Kowalski, Jakub Poleszak oraz Marcin Nakonieczny, brali udział w gminnym konkursie wiedzy o Roztoczańskim Parku Narodowym. Wyniki konkursu w poniedziałek 7 listopada. Trzymamy kciuki!!!Konkurs plastyczno-techniczny ,,Ekologiczny kosz do segregacji odpadów"

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w gminnym konkursie plastyczno-technicznym ,,Ekologiczny kosz do segregacji odpadów". Pomysłowość naszych uczniów nie zna granic. Rozstrzygnięcie konkursu 9 listopada. Trzymamy kciuki!!!KONKURS CZYTELNICZY
OCH KSIĄŻKA!Organizatorem konkursu jest Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu – Elżbieta Kamińska i Monika Wiertel.

Celem głównym jest promowanie czytelnictwa oraz autorska praca z wybranym przez ucznia tekstem literackim. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny . Składa się z trzech etapów, w których uczestnicy z klas III – VI stworzą prace plastyczne oraz różnorodne formy wypowiedzi na podstawie wybranej powieści.

Regulamin:

1. Cele:
• Propagowanie czytelnictwa
• Zainteresowanie literaturą dla dzieci i młodzieży
• Umiejętność decydowania o wyborze i formie prezentowanych treści
• Doskonalenie form wypowiedzi oraz ekspresji twórczej.

2. Etapy:
I. Selekcja wstępna, na podstawie której wybrani zostaną uczestnicy dalszych etapów.
Uczeń ma za zadanie:
1. Pisemnie uzasadnić wybór lektury.
2. Przygotować szczegółowy plan wydarzeń.
Termin: do 5 stycznia 2017 r.

II. Uczestnik ma za zadanie przygotować następujące prace:
1. Stronę tytułową – technika dowolna.
2. Ilustrację do treści (całości lub fragmentu).
3. Opis ilustracji z pkt. 2 (wg kryteriów opisu obrazu).
Termin: do 31 marca 2017 r.

III. Uczestnik ma przygotować jedną wybraną formę z każdej z dwóch podanych kategorii:
1. Praca plastyczne np.: wizerunek bohatera; krajobraz (inny niż w etapie II); makieta miejsca wydarzeń; kolaż; puzzle; zobrazowanie wybranego elementu świata przedstawionego lub dowolny pomysł własny (po wcześniejszej konsultacji z organizatorami).
2. Praca literacka np.: opis postaci; mapa mentalna; list zachęcający do przeczytania wybranej lektury; ciąg dalszy powieści; komiks; kartka z pamiętnika (jako czytelnik lub bohater) lub dowolny pomysł własny (po wcześniejszej konsultacji z organizatorami).
Termin: do 12 maja 2017 r.

3. Warunki uczestnictwa w konkursie.
W konkursie mogą brać udział uczniowie klas III – VI Szkoły Podstawowej im. W Witosa w Motyczu.

4. Jury oceniać będzie:
• Zgodność z tematem (0 – 5 pkt)
• Estetykę wykonania (0 –
Rozszerzona zawartość newsa